Toplu Taşıma Yönetim Portalı

Toplu taşıma verisi kendine özgü bir yapıya sahiptir. Bir hat verisi sözel ve coğrafi detaylara sahipken zamana göre geçerli versiyonlara sahiptir. Bu sebeple özel olarak tasarlanmış bir sistem ile yönetilmelidir. Toplu taşıma verisinin ve operasyonel görevlerinin yönetilmesi için tasarlanmış ve geliştirilmiş Coğrafi Bilgi Sistemi alt yapısına sahip bir sistemdir.

PUTRAN, toplu taşıma operasyonlarının doğru, etkin, hızlı ve kolay yönetilebilmesi için araçlar sağlayan bir sistemdir. Toplu taşıma veri yapısı içinde bulunan coğrafi verilerden dolayı Coğrafi Bilgi Sistemi alt yapısı üzerine inşa edilmiştir. Diğer sözel ve ilişkisel veriler coğrafi veri ile birleştirilerek kolay anlaşılır ve kullanılabilir web arayüzleri ile sunulur.

Toplu taşıma operasyonlarının dinamizmine ayak uydurmak için işin uzmanlarıyla birlikte tasarlandı ve geliştirildi.

Web arayüzleri ile veriler doğru bir yapıda girilebilir ve düzenlenebilir. Sistem bir hat için birden fazla güzergahı, ve hareket saatlerini içerir. Güzergahlar normal günler, hafta sonları, resmi tatiller gibi zaman dilimleri için farklılaştırılabilir.

Zaman dilimlerine göre farklılaşan güzergahların hareket saatleri ve durakları da ayrı ayrı yönetilebilir. Bu sayede kısa süreli dönemsel değişiklikler bile yönetilebilir ve arşiv için saklanılabilir. Yaşayan bir kentin dinamizmini yakalamak için verilerin saklanması kadar oluşturulması ve düzenlenmesi için harcanan zaman da önemlidir. Bu sebeple coğrafi verinin oluşturulması ve düzenlenmesi için harcanan zamanı önemli ölçüde kısaltan araçlara sahiptir. Bu araçlar ile hızlıca güzergahlar oluşturabilir, oluşturdurulan güzergahlar ile duraklar ilişkilendirilebilir. Bu işlemler sırasında sistem otomatik olarak mantıksal denetlemeler yapar ve olası yanlışlıkların önüne geçer.

Daha detaylı bilgi için ürün web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

putran.com

Müşterilerimiz